Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Wszystko o yorkach

Wszystko o yorkach

Z pewnością wszyscy rozróżniają bardzo popularne w ostatnim świecie pieski rasy York. Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo obfitym okryciem. Odmiana ta stanowi pewną alternatywę dla osób uczulonych na psią sierść. Psiaki te bowiem nie mają podszerstka, lecz włos, prawie identyczny jak ludzki. Bez wątpienia nie jest stwierdzone,że każdy York musi nosić włosy długie, wymagające pracochłonnej pielęgnacji. Mnóstwo opiekunów Tych czworonogów obcinają je na krótko, co zupełnie nie pozbawia im urody. Są to czworonogi małych wielkości, które pomimo że uchodzą za pieski typowo kanapowe, cenią sobie ruch.

Yorki są bardzo żywiołowe, pojawiają się bowiem osobniki nieco impulsywne albo strachliwe. Mimo tego, rasa jest w ostatnim czasie do jednej z w największej liczbie przypadków trzymanych zwłaszcza w miastach. Jeśli zamierzamy nabyć pieska takiej rasy musimy przemyśleć fakt czy stać nas na jego nie tanie utrzymanie. Pieskie tej rasy bowiem mają zwykle wrażliwy żołądek oraz wymagają karmienia wyższej jakości pokarmu. Warto także dodać, że nie nadają się one raczej do trzymania w domach, w jakich mieszkają młodsze pociechy. Mogą one natomiast gwałtowanie reagować na przejawy sympatii malucha. Ponadto dziecko może przez przypadek zrobić pieskowi krzywdę.


Głosuj (0)

julkka24 14:47:46 17/07/2017 [Powrót] Komentuj
Blog o naszych zwierzakach


+++Licznik+++
4917


+++Księga+++
0
Dodaj do Księgi
Księga Gości


+++Profil+++
Dodaj do Ulubionych


+++Archiwum+++


2017
Lipiec
Luty
2016
Styczeń
2015
Grudzień+++Ulubieni+++

+++Linki+++
+++Opis+++Strona Główna